foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
ZSR w Sokółce
ul. Polna 1 16-100 Sokółka zsrsok@zsrsokolka.pl tel. 857112044

Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce

technikprzemysłu mody2         plakate rekrytacja1        

             Technik rolnik

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Technik żywienia i usług gastronomicznych

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Technik hotelarstwa

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Technik ekonomista

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

 

Cyberprzemoc- zagrożenia w Sieci”

W dniu 28.05.2019r w naszej szkole odbyła się prelekcja profilaktyczna dla uczniów klas trzecich o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu, mowy nienawiści, agresji i przemocy pt „Cyberprzemoc- zagrożenia w Sieci”. Spotkanie poprowadziła st. post. Paulina Olechno z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Prowadząca omówiła najczęściej występujące formy przemocy z wykorzystaniem Sieci i telefonów komórkowych uświadamiając młodzież, że Internet, serwisy społecznościowe, komunikatory czy poczta elektroniczna mogą być wykorzystane do nękania, zastraszania lub rozsyłania kompromitujących filmów lub zdjęć. Podczas zajęć został omówiony wątek mobbingu elektronicznego, zniesławienia i znieważenia oraz włamań do sieci danych elektronicznych. Uczniowie dowiedzieli się, że nikt w Sieci nie jest anonimowy, a każdy kto dowie się o popełnieniu przestępstwa ma obowiązek zawiadomić o tym odpowiednie służby. Prowadząca przy wykorzystaniu multimediów w postaci filmu prewencyjnego pokazującego zjawisko Cyberprzemocy starała się przekazać uczniom, że korzystanie z Internetu może być przyjemne i bezpieczne, jeżeli pamięta się o zasadzie ograniczonego zaufania. Zachęcała uczniów do tego, aby w sytuacji zagrożenia zawsze szukali wsparcia u osób dorosłych-rodziców, nauczycieli. Z uwagi na fakt, że w Sieci coraz częściej dochodzi do licznych zachowań antyspołecznych, a przede wszystkim agresywnych, toteż podczas spotkania został poruszony wątek tzw. „mowy nienawiści”, sposobów radzenia sobie z problemami związanymi z agresją w Internecie.
Joanna Czaplińska.
Foto: T. Otoka

 

IV Powiatowy Festiwal Pieśni i Poezji Patriotycznej

23 maja 2019 roku  odbył się IV Powiatowy Festiwal Pieśni i Poezji Patriotycznej pod patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, organizowany przez Zespół Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce. Kolejna edycja Festiwalu zgromadziła utalentowaną młodzież z 5 szkół naszego powiatu. Gościliśmy w naszych murach młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sidrze, Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze, Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego – hymnu niepodległego państwa polskiego. Zebranych uczestników Festiwalu serdecznie powitała Dyrektor ZSR p. Anna Dorota Cilulko, która dziękując przybyłym gościom za przyjęcie zaproszenia, wskazała cel przedsięwzięcia „…spotykamy się żeby wspominać fakty historyczne naszego kraju, mówić o wydarzeniach które miały miejsce na przestrzeni naszych dziejów. Również po to żeby zaprezentować swoje talenty i uzdolnienia…” Następnie 9 uczestników zaprezentowało 8 utworów osadzonych w różnej stylistyce, zakresie ekspresji i poziomie wrażliwości. Wszystkie utwory posiadały jeden element wspólny– to umiłowanie Ojczyzny i szacunek dla polskich bohaterów oddanych walce o niepodległość i suwerenność Rzeczpospolitej. Młodzież zgromadzona w auli ZSR miała okazje wysłuchać utworów poetyckich i muzycznych odwołujących się do idei patriotyzmu. Wspólne śpiewanie umilił słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów naszej Szkoły. Nagłośnieniem oraz prowadzeniem uroczystości zajmowało się troje uczniów ZSR w Sokółce. Po rozdaniu pamiątkowych statuetek, dyplomów i upominków oraz wspólnym zdjęciu uroczystość dobiegła końca.

                                                                                              Organizatorzy

Beata Olszewska- Białobłocka, Dariusz Żołądkowski

Foto: T. Otoka

 

GOTUJ Z KLASĄ

22 maja odbył się II Finał Konkursu „Gotuj z klasą”, organizowanego przez Marszałka Województwa Podlaskiego, do którego przystąpiło 11 szkół województwa podlaskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych Natalia Karczewska i Gabriela Żak.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich rolniczych z terenu województwa podlaskiego, w których prowadzone są zajęcia praktyczne o profilu gastronomicznym. Pierwszym etapem były eliminacje szkolne, z których komisje (składające się z przedstawicieli urzędu marszałkowskiego i szkoły) wyłoniły swoich laureatów. Dania, które zwyciężyły w tym etapie były prezentowane na finale wojewódzkim.

 Główną nagrodą w konkursie jest staż w warszawskiej restauracji „Platter” Karola Okrasy. W tej edycji dla wszystkich finalistów będą zorganizowane dwudniowe warsztaty z Karolem Okrasą ufundowane przez Urząd Marszałkowski.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Jerzego Lisa właściciela Domu Rodzinnego Serce w Sokółce oraz do pana Pawła Piechowskiego właściciela Pracowni Gancarskiej w Czarnej Wsi Kościelnej za pomoc i wsparcie okazane uczennicom  i opiekunom  Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce,  w przygotowaniach do konkursu.

Opiekunowie:

Sylwia Czaban i Anna Giedzicz

 

15 maja 2019 r. o godz. 11.00 w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa miało miejsce ogłoszenie wyników IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Z miłości do niepodległej Ojczyzny… życie i działalność gen. Władysława Andersa (1892-1970)”. Konkurs polegał na przygotowaniu pracy wykonanej w formie filmu, prezentacji multimedialnej lub pracy plastycznej, wykonanej techniką dowolną. Z terenu województwa podlaskiego wpłynęło aż 94 prace między innymi z takich miejscowości, jak: Augustów, Białystok, Choroszcz, Drohiczyn, Łomża, Siemiatycze, Suwałki, Tykocin, Zambrów…

Julia Łysik - uczennica klasy II (technik ekonomista) Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce za pracę plastyczną „Generał Anders w czasie inspekcji w Gallipoli” otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę rzeczową.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli i ufundowali nagrody: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Podlaski Kurator Oświaty, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Muzeom Wojska w Białymstoku i Muzeum Pamięci Sybiru.

 

Powiatowa Gala „Porozmawiajmy o Unii”

            W dniu 14.05.2019 na hali sportowej odbyła się powiatowa gala „Porozmawiajmy o Unii” w trakcie której, młodzież naszej szkoły podpisała umowy na realizację kursów w ramach programu realizowanego przez Powiat Sokólski  „Kompetentni i wykwalifikowani”.

Uczniowie naszej szkoły podpisali umowy na udział w następujących kursach:

- kurs operatora kombajnów zbożowych – 5 uczniów,

- kurs prawa jazdy kat. B – 41 uczniów.

Foto: T. Otoka

 

Finał Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” 2019

W dniu 25 kwietnia 2019 r. odbył się w Warszawie Finał Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Drużyna Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce w składzie:

  1. Alicja Markowska
  2. Weronika Gudalewska
  3. Agata Kondrat

reprezentowały województwo podlaskie. Po trudnych zmaganiach nasze uczennicy znalazły się w pierwszej ósemce wśród 16 zespołów z całej Polski. Dziewczyny uzyskały przyrzeczenia indeksów kilku uczelni w całej Polsce, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Opieką nad uczennicami sprawowała Pani Katarzyna Gorlewska.

GRATULACJE !!!

HUBALIKI 2019 – Uroczystość poświęcona patronowi ZSR W Sokółce

 Majorze Hubalu! My młodziI starzy jak tutaj stoimy…Będziemy tu zawsze przychodzićPrzysięgę legendzie złożymy!                                              (Hubalowa legenda, fragm.)

17 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole specyficzna lekcja historii poświęcona pamięci wyjątkowego człowieka i wielkiego patrioty. Inspiracją uroczystości Hubaliki 2019 była chęć uświetnienia życia naszego Patrona, a przy tym także docenienia i nagrodzenia wyróżniających się swoją postawą nauczycieli, pracowników i uczniów ZSR w Sokółce.

Uroczystość na auli szkolnej rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Hubalczyków i akademią poświęconą osobie Hubala. W II części uroczystości podsumowano wyniki plebiscytu.

Etap I projektu to konkursy poświęcone osobie majora Henryka Dobrzańskiego - Hubala.

Konkurs Wiedzy o Patronie

 I miejsce – Paulina Oleńska

II miejsce – Patrycja Kozioł

III miejsce – Adrian Czekało

Konkurs na pracę plastyczną – major Henryk Dobrzański - Hubal

I miejsce – Anna Repucho

II miejsce –  Gabriela Czaplejewicz

III miejsce – Paulina Ragin   

Konkurs na prezentację multimedialną o Hubalu

I miejsce – Wojciech Oleński

II miejsce –Weronika  Woronowicz

III miejsce – Angelika Bierko

                        Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy!

 

Cała społeczność szkolna ZSR w Sokółce, doceniając życie i reprezentowane przez Hubala wartości,  oddała część JEGO PAMIĘCI!

Majorze Hubalu, bądź pewny.

Są szable, bo my tu jesteśmy!

Na apel staniemy bitewny

I przetrwa legenda twa w pieśni!

                                              (Hubalowa legenda, fragm.)

 Etap II projektu to przyznanie tytułów Hubalików 2019 w trzech kategoriach: uczniów, nauczycieli i pracowników wyłonionych w drodze demokratycznego głosowania. Głosowanie przeprowadziły, a następnie opracowały wyników solidne i sumienne Alicja Markowska i Sylwia Laskowska –  uczennice  klasy III TE. DZIĘKUJEMY!!!! Oto wyniki:

HUBALIKI 2019-  NAUCZYCIELE

Anioł Stróż to p. Beata Olszewska - Białobłocka  

(II miejsce p. Andrzej Szumiło, III miejsce p. Dorota Gudalewska)    

Artysta Humanista to p. Jolanta Czyżewska

(II miejsce p. Agnieszka Kuklik, III miejsce p. Dariusz Żołądkowski)

Organizator Animator to p. Małgorzata Klocek

(II miejsce p. Dariusz Żołądkowski, III miejsce p. Andrzej Szeremeta)

Multiużytkownik to. p. Jerzy Kimborowicz

(II miejsce to p. Andrzej Szumiło, III miejsce p. Marek Andrzejewski)

Znawca Wychowawca  to. p. Dariusz Żołądkowski

(II miejsce to p. Anna Malczyk, III miejsce p. Barbara Czechowicz)

 HUBALIKI 2019 -  PRACOWNIK ADMINISTRACJI

 I OBSŁUGI TECHNICZNEJ

Gołebie serce to p. Tadeusz Otoka

(II miejsce p. Marta Jurgiel, III miejsce p. Jarosław Giedzicz , p.Maria Pezowicz oraz p. Dorota Ignatowicz)

HUBALIKI 2019 -  UCZNIOWIE

 Miłośnik wiedzy to Alicja Markowska

(II miejsce Agata Kondrat, III miejsce Magdalena Gardziejczyk)

Artysta  to Patryk Zubrzycki

(II miejsce Łukasz Pietrasz, III miejsce Anna Harasim

Społecznik to Maciej Promiński

(II miejsce Anna Harasim, III miejsce Kinga Zajkowska)

Sportowiec to Weronika Gudalewska

(II miejsce Juliusz Ignatowicz, III miejsce Norbert Gałęzki)

Osobowość Szkoły to Izabela Kościńska

(II miejsce Patrycja Kozioł, III miejsce Alicja Markowska)

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!

Laureaci plebiscytu  zostali uhonorowani statuetkami, a laureaci konkursów nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Sokółce, które kolejny już raz objęło patronatem naszą wyjątkową uroczystość. Dziękujemy!

Wszystkim uczniom oraz  nauczycielom, którzy włączyli się w akcję przygotowania uroczystości składamy serdeczne podziękowania.

pomysłodawcy i organizatorzy

Jolanta Czyżewska,  Agnieszka Kuklik i Dariusz Żołądkowski

Foto: T. Otoka

Szkolny konkurs historyczny poświęcony patronowi majorowi Henrykowi Dobrzańskiemu – Hubalowi

Dnia 12 kwietnia 2019 odbył się szkolny konkurs historyczny poświęcony patronowi Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce – majorowi Henrykowi Dobrzańskiemu – Hubalowi. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o patronie, rozwijanie zainteresowanie historią Polski oraz  kształtowanie postaw patriotycznych.  Na konkurs licznie stawili się szkolni pasjonaci historii i uczniowie, których zafascynowała biografia Hubala. 22 uczestników przez 45 minut musiało uporać się z testem zawierającym pytania o różnym stopniu trudności.

                Najlepszy wynik uzyskała Paulina Oleńska uczennica klasy IV – technik ekonomista, na drugim miejscu uplasowała się Patrycja Kozioł – klasa IV – technik ekonomista. Na podium stanął również Adrian Czekało uczeń klasy IV – technik ekonomista, uzyskując trzeci wynik. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas szkolnej gali „Hubaliki 2019” Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu

                                                                                                                             Żołądkowski Dariusz