foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
ZSR w Sokółce
ul. Polna 1 16-100 Sokółka zsrsok@zsrsokolka.pl tel. 857112044

Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce

technikprzemysłu mody2         plakat        

             Technik rolnik

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Technik żywienia i usług gastronomicznych

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Technik hotelarstwa

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Technik ekonomista

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi.

18 października w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. W tym szczególnym dniu organy ścigania, w tym Policja, starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W tym dniu klasy IV TH, IV TRE, III TEg i IV TEp wraz z pedagogiem szkolnym Joanną Czaplińską, oraz nauczycielami uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszkami st.sierż Pauliną Olechno oraz sierż. sztab. Anną Olechowską. Policjantki zaznajomiły młodzież ze sposobami wykorzystania drugiego człowieka, przypomniały o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi poszukujących pracy za granicą, oraz wyjaśniła, co robić i gdzie szukać pomocy w przypadku znalezienia się w sytuacji zagrożenia.

Przypominamy!

Wyjeżdżając za granicę należy dokładnie sprawdzić wiarygodność przyszłego pracodawcy i upewnić się co do legalności zatrudnienia. Warto skorzystać z baz ofert pracy od sprawdzonych pracodawców i pośredników pracy. Można skorzystać z takich stron :

EURES –Europejskie Służby Zatrudnienia (www.eures.praca.gov.pl) czy KRAZ –Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia (www.kraz.praca.gov.pl). Na stronie KRAZ można sprawdzić czy dana agencja zatrudnienia oferująca pracę jest zarejestrowana i działa legalnie.

Jeśli staniesz się ofiarą handlu ludźmi zwróć się do ekspertów Krajowego Centrum Konsultacyjno-Interwencyjnego. Udzielą informacji, konsultacji prawnej i wsparcia w kontaktach z właściwymi instytucjami. Po pomoc do pracowników Centrum można zwrócić się telefonicznie : Tel. 22 628 01 20, lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 Joanna Czaplińska.