^Back To Top

Zespół Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego-Hubala

Dnia 1 października 2019 roku młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce brała udział w kolejnych zawodach sportowych – Mistrzostwach Województwa LZS Juniorów rocznik 2002 i młodsi w Lekkiej Atletyce – Memoriał im. Zdzisława Sawickiego odbywających się w Czartajewie.

Starty młodzieży były bardzo udane i prawie każdy uczestnik wyjechał z upragnionym medalem.

Szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Binkiewicz Patrycja (I TEp), Kozakiewicz Weronika (II TŻ), Polewko Natalia (I TEg), Prokorym Kinga (I TEp) i Rej Roksana (I TŻg)

Chłopcy: Bierko Mateusz (I TRHg), Chociej Krzysztof (I TRHg), Halicki Sebastian (I TRHg), Łockiewicz Adrian (I TŻg), Maksimczyk Michał (I TŻg), Paszko Patryk (I TŻg), Rakieć Mateusz (I TEp), Śliwa Jakub (I TŻg)

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Kozakiewicz Weronika – I miejsce w rzucie oszczepem

Rakieć Mateusz – I miejsce w rzucie oszczepem, oraz III miejsce w rzucie dyskiem

Polewko Natalia – II miejsce w biegu na 800m

Binkiewicz Patrycja – II miejsce w rzucie dyskiem

Kinga Prokorym – III miejsce w biegu na 100m, oraz III miejsce w skoku w dal

III miejsce sztafeta dziewcząt 4x100m (Rej Roksana, Binkiewicz Patrycja, Polewko Natalia i Prokorym Kinga)

III miejsce sztafeta chłopców 4x100m (Chociej Krzysztof, Bierko Mateusz, Halicki Sebastian i Paszko Patryk)

Drużynowo szkoła wśród dziewcząt zdobyła III miejsce oraz wśród chłopców również III miejsce.

Zawodnikom dziękujemy za udział i GRATULUJEMY wygranych !!!

Opiekunowie: Anna Kuklicz, Tadeusz Otoka

Finał Licealiady Województwa Podlaskiego w Lidze Lekkoatletycznej odbył  się wspólnie z Memoriałem Aleksandra Wojny na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku. Ponad trzydziestu uczniów reprezentowało naszą szkołę.

Składy drużyn:

Dziewczęta: Bierko Angelika (II TŻ), Binkiewicz Patrycja (I TEp), Kondrat Ewelina (I TRHp), Kozakiewicz Weronika (II TŻ), Kudaszewicz Julia (I TRHp), Leosz Dominika (I TŻp), Łazarewicz Natalia (III TE), Łysik Julia (III TE), Nowak Aleksandra (IV TŻ), Polewko Natalia (I TEg), Prokorym Kinga (I TEp), Rej Roksana (I TŻg), Rochalska Joanna (I TŻg), Rudź Magdalena (I TŻp), Saniukiewicz Edyta (II TŻ)

Chłopcy: Bienasz Norbert (II TŻ), Bierko Mateusz (I TRHg), Biryło Sebastian (III TŻ), Borkowski Jakub (I TEg), Chociej Krzysztof (I TRHg), Czaplejewicz Hubert (I TEg), Gałęzki Norbert (II TRE), Halicki Krystian (III TE), Halicki Patryk (I TŻg), Ignatowicz Juliusz (III TE), Łockiewicz Adrian (I TŻg), Maksimczyk Michał (I TZg), Rakieć Mateusz (I TEp), Sadkowski Mateusz (III TE), Śliwa Jakub (I TŻg), Żygieło Dawid (I TRHp)

Wśród dziewcząt najlepsze wyniki/punkty osiągnęły: Polewko Natalia – V miejsce w biegu na 1500m/47pkt, Łysik Julia – V miejsce w rzucie oszczepem 600g/61pkt, Prokorym Kinga w skoku w dal – VII miejsce/51pkt, Kozakiewicz Weronika – VIII miejsce w rzucie oszczepem 500g/65pkt i Kudaszewicz Julia – X miejsce w biegu na 200m/54pkt. Drużynowo dziewczęta zajęły XIII pozycję (na wynik szkoły składało się 12 najlepszych rezultatów).

Natomiast wśród chłopców najlepiej zaprezentowali się: Sadkowski Mateusz – VI miejsce w rzucie oszczepem 800g/62pkt, Chociej Krzysztof – IX miejsce w biegu na 1500m/59pkt, Gałęzki Norbert – X miejsce w rzucie oszczepem 700g/55pkt, Borkowski Jakub – XI miejsce w rzucie dyskiem 1,5kg/57pkt, Rakieć Mateusz – XII miejsce w rzycie oszczepem 700g/55pkt, Maksimczyk Michał – XII miejsce w rzucie dyskiem 1,5kg/50pkt, Ignatowicz Juliusz – XIII miejsce w pchnięciu kulą 6kg/70pkt, Halicki Krystian w biegu na 100m/66pkt, Czaplejewicz Hubert w pchnięciu kulą 5kg/64pkt i Żygieło Dawid w pchnięciu kulą 5kg/58pkt. Drużynowo wśród chłopców szkoła zajęła XX miejsce (12 najlepszych wyników).

Zawodnikom serdecznie gratulujemy udanego startu !

Opiekunowie: Kuklicz Anna, Konrad Stackiewicz

Warsztaty teatralne

W dniu 25 września 2019 r. odbyły się warsztaty teatralnie młodzieży ZSR w Sokółce, która należy do szkolnego koła recytatorsko – teatralnego. Efektem końcowym zajęć będzie przedstawienie przygotowane przez młodzież, pod kierunkiem Pana Mariusza Orzełka, który prowadził warsztaty.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Przygoda z książką” realizowanego wspólnie z księgarnią A KUKU. Środki na działania pozyskane zostały w ramach Programu Partnerstwo dla książki 2019, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

99 rocznica Bitwy Niemeńskiej

         W dniu 22 września 2019 r. , Poczet Sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystych obchodach Bitwy Niemeńskiej, które odbyły się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sokółce.

Copyright © 2013. ZSR w Sokółce  Rights Reserved.