foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
ZSR w Sokółce
ul. Polna 1 16-100 Sokółka zsrsok@zsrsokolka.pl tel. 857112044

Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce

technikprzemysłu mody2    projekt         plakat        

             klikTechnik rolnik

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Technik żywienia i usług gastronomicznych

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Technik hotelarstwa

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Technik ekonomista

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Turniej FIFA 2019

            30 maja w Zespole Szkół Rolniczych odbył się pierwszy Turniej FIFA 2019. Rozegrany był na konsoli XBOX  360. W zawodach wzięło udział dziesięć dwuosobowych drużyn. Po kilku pasjonujących meczach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęli Piotr Żmurda i Kamil Paweł Żurkowski – klasa III TR, drugie – Kacper Szoka i Damian Eliaszuk – klasa III TŻ, trzecie – Damian Gieniusz i Jan Szustakiewicz – klasa I TH. Konkurs był zorganizowany w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego, pomysłodawcami i głównymi organizatorami była klasa III TR.

 

Szkolenie Practiced Barista I Stopnia

            W dniach 27 - 29 maja 2019 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce odbyła się kolejna edycja szkolenia Practiced Barista – I stopnia.

            Wzięło w nim udział 36 uczniów kształcących się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa pod opieką nauczycieli. Młodych ludzi szkolili Bartłomiej Zębala i Piotr Bukalski z Europejskiego Centrum Gastronomii z Krakowa. Są oni ekspertami w dziedzinie parzenia kawy.

            Uczestnicy szkolenia w części teoretycznej  poznali drogę ziarenka kawy od plantacji do filiżanki, zasady pracy z ekspresem ciśnieniowym oraz młynkiem żarnowym jak również zasadę przyrządzenia perfekcyjnego espresso, dowiedzieli się również jak poprawnie spienić mleko oraz jak przyrządzać różnego rodzaju  napoje kawowe.

            W części praktycznej natomiast uczniowie mieli możliwość ćwiczyć:

obsługę  nowych ekspresów ciśnieniowych, zaparzenie perfekcyjnego włoskiego espresso, cappuccino, caffe latte, prawidłowe spienianie mleka, przyrządzanie napojów kawowych z zastosowaniem mieszanek smakowych i sosów do dekoracji.

            Nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły degustowali kawę przygotowaną przez kursantów.

Po ukończonym szkoleniu uczestnicy otrzymali certyfikat Practiced Barista.

Małgorzata Klocek

Foto: T. Otoka

Dzień Dziecka w ZSR w Sokółce

                Dnia 31 czerwca 2019 r., Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce odwiedził dzieci z klasy I c wraz w wychowawczynią p. Ann ą Radziewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce.

                W ramach zbliżającego się Dnia Dziecka piekły i ozdabiały ciasteczka z pomocą starszych kolegów i koleżanek z klasy III Th. Dzieci otrzymały również lody i watę cukrową. Po słodkim poczęstunku udały się na boisko szkolne na zabawy ruchowe.

                Opiekunami podczas warsztatów były: p. Dorota Gudalewska, p. Joanna Pac i p. Anna Giedzicz.