foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
ZSR w Sokółce
ul. Polna 1 16-100 Sokółka zsrsok@zsrsokolka.pl tel. 857112044

Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce

technikprzemysłu mody2    projekt         plakat        

             klikTechnik rolnik

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Technik żywienia i usług gastronomicznych

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Technik hotelarstwa

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

Technik ekonomista

ZSR w Sokółce

Czytaj więcej

O g ł o s z e n i e !

15.04.2019 r. odbędzie się spotkanie z funkcjonariuszami KPP w Sokółce

            Spotkanie z funkcjonariuszami z KPP w Sokółce będzie obejmować zakres doradztwa zawodowego w procesu rekrutacji do służby w Policji w ramach indywidualnych rozmów z zainteresowanymi uczniami. Uczniowie będą mogli dowiedzieć się szczegółów związanych zawodem Policjanta, gdzie można złożyć i jakie dokumenty wymagane są w procesie rekrutacji itp.

Dodatkowo wszyscy uczniowie będą mogli indywidualnie porozmawiać z Policjantem na każdy interesujący ich temat związany z Policją, nie tylko dotyczący samego doradztwa.

Policjanci będą służyć pomocą w gabinecie pedagoga szkolnego od godz. 8.00 do godz. 13.00

 

 

Kurs sushi

W dniu 10 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce odbył się profesjonalny kurs sushi.

Uczniowie poznali klimat niezwykłej kultury japońskiej. Pan Krzysztf Giżewski  - sushi master przeniósł Nas na 4 godzin do kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie podzielił się wiedzą zdobytą podczas wieloletniej przygody z sushi. W czasie kursu poznaliśmy historię tej najsmaczniejszej potrawy świata, porozmawialiśmy o ryżu, który jest sercem sushi, dowiedzieliśmy się z czym przygotować tradycyjne sushi oraz jak je podać. Szef kuchni z restauracji KOKU sushi część teoretyczną umiejętnie połączył z częścią praktyczną, w czasie której każdy przygotował tradycyjne nigiri, hosomaki, futomaki oraz uramaki, stanowiące fantastyczny posiłek.

 

Finał konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” w Warszawie

            9 kwietnia 2019 r. odbył się etap centralny VI Edycji Konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazialnych „Poznaj swoje prawa w pracy”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy oraz inspirowanie młodych ludzi do podnoszenia poziomu wiedzy w tym zakresie.

W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie do konkursu  przystąpili uczniowie z całej Polski reprezentując 16 województw. Naszą szkołę reprezentowały Finalistki etapu wojewódzkiego uczennice Alicja Markowska i Magdalena Chociej pod opieką Katarzyn Gorlewskiej które zmagały się z testem wiedzy składającym się z 50 pytań wielokrotnego wyboru.  W przerwie uczestnicy obejrzeli pokaz w Planetarium.

I sukces! Alicja Markowska zajęła 3 miejsce i została laureatką konkursu zdobywając wysoką nagrodę w postaci bonu zakupowego.

Gratulujemy !!!

 

SPOTKANIE z dr hab. Anettą Borkowską z Uniwersytetu w Białymstoku

Dnia 4 kwietnia 2019 r. w LO im. M. Kopernika w Sokółce, na sali lustrzanej odbyło się spotkanie z panią dr hab. Anettą Borkowską z Uniwersytetu  w Białymstoku, która wygłosiła prelekcję pt „Dzika Afryka”, w której uczestniczyli uczniowie z klasy II TE realizujący poziom rozszerzony z geografii. Pani dr hab. Anetta Borkowska na uczelni prowadzi wykłady  z biogeografii i zoologii.

Celem wykładu było przybliżenie niepowtarzalnej przyrody Afryki. Uczniowie mieli okazję poznać tzw. TOP 10 czyli najpiękniejsze miejsca z  Namibii, Botswany, Tanzanii i Kenii. Na szczególną uwagę zasługuje pustynia Namib ze swoimi niepowtarzalnymi  wydmami różniącymi się pod względem kształtu i koloru, migracje zwierząt na sawannie oraz śródlądowa delta rzeki OKAWANGO. Afryka to też ogromna przestrzeń i niepowtarzalny zapach.

Pasją pani dr hab. Anetty Borkowskiej są podróże. Jak na razie odwiedziła Wyspy Galapagos, Australię, Tasmanię, wyspy -  Borneo, Bali, Komodo, Flores oraz Sri Lankę z  Azji, Wyspy Zielonego Przylądka oraz  Namibię, Kenię, Tanzanię i Botswanę  z Afryki.

Organizator spotkania - nauczyciel geografii:

 Danuta Lewczuk

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS GEOGRAFICZNY „Geo-Planeta” PLUS

Dnia  14 marca 2019 r. odbyła się VI Edycja  OGÓLNOPOLSKIEGO  KONKURSU GEOGRAFICZNEGO „Geo-Planeta” PLUS.  Konkurs organizowany jest przy współpracy z Wydziałem Geografii i Studiów  Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego  przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy  i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. W tym roku  tematem konkursu były „Wyżyny i kotliny Polski”. Test składał się z 25 pytań. W konkursie wzięli udział następujący  uczniowie: Sylwia Laskowska, Kamil Makuła, Wojciech Niedźwiedź z kl. III TE i Paweł Bakunowicz                    z kl. II TE. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia.

 

Koordynator konkursu

Danuta Lewczuk