^Back To Top

Zespół Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego-Hubala

III Liga Futsalu Chłopców Województwa Podlaskiego

W dniu 04.04.2019 r. rozegrano ostatnią kolejkę rozgrywek w ramach III Ligi Futsalu Chłopców Województwa Podlaskiego. Mecze rozegrano na hali sportowej w Sokółce. W rozgrywkach uczestniczyły cztery drużyny:

ZSR w Sokółce

ZSZ w Sokółce

ZST Kolno

ZSP Kolno

Reprezentacja ZSR w Sokółce: Aniśko Kacper, Greś Maciej, Wróblewski Rafał, Wysztygiel Paweł, Reducha Jakub, Sadkowski Mateusz, Halicki Krystian, Gałęzki Norbert, Szustakiewicz Jan, Bienasz Norbert

Strzelcy bramek:

- Greś Maciej- 3

- Szustakiewicz Jan – 1

- Gałęzki Norbert- 1

Wyniki meczy:

ZSR w Sokółce- ZST Kolno: 0: 3

ZSR w Sokółce- ZSP Kolno: 5: 4

Dziękuje zawodnikom za kolejny sezon rozgrywek w futsal chłopców województwa podlaskiego. Wielkie dzięki kieruje do zawodników klas maturalnych którzy w dniu dzisiejszym rozegrali swój ostatni turniej w barwach Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce są to: Reducha Jakub, Aniśko Kacper, Greś Maciej, Kaźmierczak Kacper, Łysik Jakub, Wróblewski Rafał.

Grzegorz Gudalewski

 

Lekcje o bankowości w BGŻ BNP PARIBAS

            W dniach : 28 marca oraz  1 i 3 kwietnia 2019r. uczniowie klas pierwszych  Technikum Nr.2 w ZSR w Sokółce pod opieką Pani Anny Cilulko prowadzącej w tych klasach zajęcia z podstaw przedsiębiorczości odwiedzili  sokólski  Oddział BGŻ BNP PARIBAS., w którym uczestniczyli w lekcjach z zakresu bankowości. Zajęcia w trzech  klasach prowadził pan Marcin Zamana – dyrektor banku, który  zaprosił młodzież naszej szkoły do udziału w zajęciach mających na celu poznanie struktury banku , zakresu jego działalności i rodzaju  transakcji zawieranych w banku. Młodzież miała okazję poznać sposoby zabezpieczenia banknotów przed sfałszowaniem oraz wykonać praktyczne ćwiczenia dotyczące  zakładania rachunków, lokat bankowych i udzielania kredytów. Uczniowie otrzymali również materiały promocyjne banku. Wszyscy uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni  z udziału u w zajęciach i chcieli się umówić na kolejne praktyczne ćwiczenia z bankowości. Uczniom podobała się forma zajęć i sposób ich prowadzenia przez Pana dyrektora oraz to ,że mieli możliwość uzyskania  z pewnego źródła odpowiedzi na różnorodne pytania. Niektórych zainteresowała w przyszłości możliwość zatrudnienia się w banku.

            Cieszymy się z dwuletniej już współpracy naszej szkoły z bankiem BGŻ BNP PARIBAS , która przybiera różne formy i przynosi obu stronom  same korzyści.

 

Etap szkolny Konkursu Gastronomicznego Województwa Podlaskiego dla uczniów średnich szkół rolniczych  „Gotuj z klasą”

W dniu 2 kwietnia 2019 r. odbył się szkolny etap konkursu „Gotuj z klasą”.  Do współzawodnictwa stanęły trzy dwuosobowe zespoły których zadaniem było przygotowanie trzech dań: zupy lub przystawki, dania głównego oraz deseru. Dania miały nawiązywać do tradycji kulinarnej regionu.

W konkursie wzięły udział następujący uczniowie:

Zespół I

  1. Julia Żukiewicz – klasa I Tż
  2. Milena Bobowska – klasa I Tż

pod opieką Pani Joanny Pac

Zespół II

  1. Natalia Karczewska – klasa II Tż
  2. Gabriela Żak – klasa II Tż

pod opieką Pani Anny Giedzicz oraz Pani Sylwii Czaban

Zespól III

  1. Edyta Saniukiewicz – klasa I Tż
  2. Magdalena Olechno – klasa I Tz

pod opieką Pani Doroty Gudalewskiej

Jury w składzie : Anna Cilulko, Barbara Czechowicz oraz Iwona Krzyżanowska - Z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich, miało trudne zadanie, gdyż wszystkie przygotowane przez uczniów dania były pięknie podane, wybornie smakowały i zawierały elementy tradycji kulinarnej naszego regionu. Jednak zwyciężyć mógł tylko jeden zespół i był to Zespół II w składzie Natalia Karczewska, Gabriela Żak, który będzie reprezentował naszą szkołę w zmaganiach wojewódzkich.

Wszystkim uczestnikom serdecznie Gratulujemy!!!

Foto: T. Otoka.

 

WARSZTATY LODOWE

    W marcu odbyły się kolejne dwa spotkania w ramach projektu edukacyjnego „KREATYWNE WARSZTATY LODOWE Z SCHOLLER ICE CREAM”. Głównym celem warsztatów jest rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów w zakresie komponowania deserów lodowych na bazie lodów „SchollerIceCream”. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klasy       II TŻ i ITŻ, którzy pod opieką pani Joanny Pac tworzyli receptury na kreatywne desery lodowe. Motywem przewodnim deserów były lody o smaku syropu klonowego z karmelizowanymi orzeszkami „Maplevalnut”. Firma Scholler zapewniła młodzieży ok. 25l lodów oraz firmowe fartuszki. Na poniższych zdjęciach prezentujemy efekty naszej pracy.

 

III Liga Siatkówki Dziewcząt

28 marca 2019 roku w hali sportowej przy ZS w Sokółce siatkarki Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce rozegrały piąty (przedostatni) turniej III Ligi Siatkówki Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Nasze reprezentantki spisały się doskonale, wygrywając pierwszy mecz 2:0 (25:5,25:7) z ZS 1 Zambrów natomiast drugi mecz po zaciętej walce zakończył się 1:2 (25:19, 23:25, 9:15) na korzyść LO 1 Zambrów.

Skład zespołu:

Diana Grynczel (IV TH), Patrycja Kozioł (IV TE), Weronika Gudalewska (III TE), Alicja Markowska (III TE), Gabriela Żak (II TŻ), Julia Łysik (II TE), Kinga Zajkowska (II TE), Julia Arciuch (I TŻ), Róża Białous (I TŻ), Wiktoria Olszewska (I TE) i Magda Kowalewska (I TE).

Trener: Anna Kuklicz

Foto: T. Otoka

Copyright © 2013. ZSR w Sokółce  Rights Reserved.