^Back To Top

Zespół Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego-Hubala

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 27 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły:

- Marek Lisowski – klasa IV Tr

- Patrycja Kozioł – klasa IV Te

- Krystian Halicki – klasa II Te

Uczestniczyli w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Patryca Kozioł zdobyła IV miejsce a Marek Lisowski V miejsce. Opiekunem młodzieży była Pani Dorota Gudalewska.

GRATULUJEMY!!!

 

POLIGLOTA 2019

26 marca 2019 r. w murach Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce uczniowie klas podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych powiatu sokólskiego zmagali się w III Powiatowym Konkursie Angielsko – Rosyjskim „Poliglota”.  Inicjatorkami konkursu były p. A. Hanczaruk i p. A. Woronowicz. Celem konkursu była popularyzacja języków obcych w szkole, motywowanie młodzieży do doskonalenia świadomego i celowego posługiwanie się językiem angielskim i językiem rosyjskim.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów: 9 uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych i 10 uczniów szkół ponadgimmnazjalnych.

Wśród uczniów szkół ponagimnazjalnych I miejsce zajęła Agnieszka Budnik z Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostociej, II – Weronika Klemienia z Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostociej, III – Aniela Sienkiewicz z Zespołu Szkół w Sokółce.

Najlepsi wśród uczniów młodszej grupy wiekowej okazali się: I miejsce – Agnieszka Tryzna (Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce), II miejsce – Wiktor Sobolewski (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce), III miejsce – Aleksandra Kinga Paszko (Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce).

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a zdobywcy miejsc  I-III nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sokółce..

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 

COSINUS BIAŁYSTOK

25 marca 2019 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielką szkoły COSINUS w Białymstoku. Podczas spotkania młodzież klas czwartych miała możliwość zapoznania się z oferta edukacyjną szkoły oraz zasadami rekrutacji do placówki.

Foto: T. Otoka

 

XX Podlaskie Mistrzostwa w Ortografii

21 marca uczennica Agata Kondrat z klasy IV TE spróbowała swoich sił w dyktandzie, które 17 kwietnia wyłoni Mistrza Ortografii w Podlaskich Mistrzostwach w Ortografii .

Była to specjalna, bo  jubileuszowa- dwudziesta edycja konkursu ortograficznego organizowanego przez V Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku.

Cała społeczność szkolna trzyma kciuki za Agatę!

Copyright © 2013. ZSR w Sokółce  Rights Reserved.